DÜNYADA HER ŞEY İÇİN, MEDENİYET İÇİN, HAYAT İÇİN, BAŞARI İÇİN EN GERÇEK YOL GÖSTERİCİ İLİMDİR, FENDİR...
  • Egemenlik Kayıtsız
    ve Şartsız Milletindir...
  • En Büyük Savaş
    Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır...
Tarihe Göre Yazı Listeleme
Yazılar
Cumhuriyet Halk Partisi olağan kongre süreci başlamıştır.
18 Kasım 2019
Mahalle delegelerinin seçimini takiben ilçe ve il kongreleri yapılacak ve büyük kurultaya yeni seçilecek delegelerle gideceğiz.
Devamı...
Cumhuriyeti Demokrasi ile Taçlandırmak
10 Kasım 2019
Siyasetçilerin, cumhuriyet ile demokrasi arasında kuvvetli bir bağ kurma arayışının karşılığı olarak “Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak” kavramı üretilmiştir ve görünen o ki, Kemal bey ve CHP yönetimi bu kavramı pek sevmiştir.
Devamı...
10 Kasım 1938’ de Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk öldü.
10 Kasım 2019
Kendisine şükranlarımızı sunuyor, Allahtan rahmet diliyoruz. Ruhu şad olsun.
Devamı...
Strateji ve taktik kavramları siyasilerin konuşmalarını süsleyen parlak laflardandır.
06 Kasım 2019
Çoğu zaman bu iki kavram birbirlerinin yerine kullanılır. Strateji, uzun bir zaman dilimine yayılan, birbirini takip eden; ayrıntılardan arındırılmış eylemler dizisini tarifler. Taktik ise, kısa vadede varılacak ilk hedef-ler-e odaklanan ayrıntılı bir ya da birkaç eylemi kapsar.
Devamı...
Suriye meselesi ikinci evresine geçti.
04 Kasım 2019
150 kişilik Anayasa komisyonu, 45 kişilik “yeni anayasa” yazım komitesini seçti ve Suriye için, yeni yönetim biçimine geçiş süreci başladı. Süreci provake edecek unsurlar henüz, tam olarak etkisiz hale getirilemedi ama büyük ölçüde geriletildi.
Devamı...
29 ekim 2019, Türkiye Cumhuriyetininin kuruluşunun 96. yılıdır. En büyük bayramdır. Kutlu olsun.
29 Ekim 2019
Partimiz, 4 Eylül 2019 Sivas kongresi ile fiilen kurulmuş; sonra da ezilen bütün dünya halklarının umudu olan Türkiye Cumhuriyetini, taş taş üzerine, baş baş üzerine koyarak inşa etmiştir. Cumhuriyet için her türlü parlak lafı edebiliriz. Her laf, bizi heyecanlandırabilir. Coşabiliriz.
Devamı...
Suriye meselesi yeni bir aşamaya evrildi
24 Ekim 2019
Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, TBMM’den aldığı yetkiyle Suriye’de askeri operasyon yaptı. Operasyonun iki yasal dayanağı var. Bunlar 19 ekim 1998 yılında Suriye ile yapılan Adana mutabakatı ile 20 ekim 1921’de Fransızlarla yapılan Ankara Antlaşmasıdır.
Devamı...
Kol kırılır, yen içinde kalır mı?
24 Ekim 2019
Artık, CHP MYK’dan partili milletvekillerine ve önceki dönem milletvekillerine gönderilen haftalık bilgilendirme bildirilerinin giriş bölümünde yer alan ve partililere çekilen ayarların sıralandığı bölümün yarattığı tartışmaların masaya yatırılma zamanı geldi. Partililerin, parti politikaları hakkında periyodik olarak bilgilendirilmesinin, takdire şayan olumlu bir çaba olduğunu belirtmemiz gerekir.
Devamı...
21. yüzyılın ilk çeyreğinde, ABD’nin Ortadoğu’da sahaya sürdüğü iki plan var.
17 Ekim 2019
Birincisi, Filistin sorununun çözümü için İsrail’in çıkarlarını sağlama alan “yüzyılın antlaşması”dır. Netanyahu İsrail seçimlerini kazanamayınca, üstelik İsrail vatandaşı Filistinliler birleşip parlamentoya hatırı sayılır bir gurup sokunca, sümen altında tutulan antlaşma henüz masanın üzerine konulamadı.
Devamı...
Türkiye uzun zamandır dillendirilen SURİYE OPERASYONU'nu başlattı.
10 Ekim 2019
Biz de bu operasyona CHP olarak, “içimiz yana yana” onay verdik ve askerlerimiz için hayır duaları ettik. Türkiye’nin bu hamlesiyle, Suriye tarihi yeni bir döneme girdi.
Devamı...
0.532 261 33 24