DÜNYADA HER ŞEY İÇİN, MEDENİYET İÇİN, HAYAT İÇİN, BAŞARI İÇİN EN GERÇEK YOL GÖSTERİCİ İLİMDİR, FENDİR...
  • Egemenlik Kayıtsız
    ve Şartsız Milletindir...
  • En Büyük Savaş
    Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır...
Tarihe Göre Yazı Listeleme
Yazılar
Bugün 29 Ekim 2020, Cumhuriyetimizin 97. yılı, kutlu olsun!
29 Ekim 2020
Türkiye Cumhuriyetini kuran irade, kurtuluş savaşında en önde savaşanların omuzlarında yükselmiştir.
Devamı...
Covid 19 pandemisi dünyamızı sarsmaya devam ediyor. İkinci dalgaya girdik. Pandemiden çıkış takvimi sürekli ileriki bir tarihe öteleniyor.
14 Ekim 2020
Kaos teorisi işliyor. Ha bitti, ha bitecek derken sisteme yeni bir değişken giriyor ve süreç uzuyor. Anlaşılan o ki, bu dalgalanma yeni bir “düzen”e ulaşacak ve başka bir hikaye başlayacak.
Devamı...
CHP, Türkiye aydınlanmasının sosyolojik anlamda “motor” gücüdür.
06 Eylül 2020
CHP, Türkiye’yi yurt edinmiş “bireylerin” kulluktan vatandaşlığa, “toplulukların” ümmettten ulusa geçişini sağlayan dönüşümlerin, devrimlerin hem yapıcısı hem de koruyucusudur. CHP, Türk aydınlanmasının takibinden vazgeçemez, uluslaşma sürecinin sekteye uğratılmasına göz yumamaz.
Devamı...
Covid 19 pandemisi adeta “med cezir” hareketi gibi bir alçalıp bir yükseliyor ve tam kurtulma hissi oluşacakken derin bir kabusa dönüşüyor
05 Eylül 2020
Bu arada Pandemi ülkemizi ve dünyayı sarsmaya da devam ediyor. Dünya ekonomileri, pandeminin etkisiyle yüksek oranla ve istisnasız küçülmeler yaşıyor.
Devamı...
Kemal bey yeni MYK üyelerini atadı ve 13 maddelik iktidar manifestosunda çerçevesini çizdiği “dostlarla beraber” iktidar yürüyüşünü resmen başlattı.
14 Ağustos 2020
Kemal beyin, aşağıdan yukarıya sıralı olarak parti organlarının süzgecinden geçirmeden tek başına yazıp deklare ettiği ve kurultay delegasyonuna onaylattığı bu metin, ne yazık ki ne partili kamuoyunda, ne de seçmen nezdinde beklenen fırtınayı yaratamadı.
Devamı...
Covid 19 pandemisi dünyayı sarsmaya devam ediyor.
01 Ağustos 2020
Kemal bey ve arkadaşları, Covid 19 pandemisindeki kısıtlama koşullarını fırsata çevirdiler ve her türlü riski göze alarak CHP’nin 37. büyük kurultayını “küçük kurultay” kalıbına sıkıştırarak topladılar.
Devamı...
Covid 19 pandemisi dünya ölçeğinde yayılmaya devam ediyor.
21 Temmuz 2020
Virüs, öldürücü vasfını kaybetmediği gibi insanlığı umutlandıracak, gözle görünür bir mutasyona da uğramadı.
Devamı...
Ayasofya konusu, ülkemizde ve bütün dünyada en az Covid 19 pandemisi kadar şiddetli bir sarsıntıya yol açacak gibi görünüyor.
13 Temmuz 2020
Aslında partimiz CHP’nin müktesebatında Ayasofya’nın statüsü esaslı bir yer tutar. Ama Kemal bey ve ekibi bu muktesabattan pek haberli değiller.
Devamı...
Covid 19 pandemisi, sadece ekonomileri değil, -özellikle batı-devlet yapılarını da önüne katıp sürüklemeye başladı
01 Temmuz 2020
Bütün dünya, pandemi sonrasında nasıl bir tablo oluşacağını kestiremiyor. Dünya ekonomisi daha işlevsel bir -yeni- para birimine hazırlanıyor.
Devamı...
Covid 19 pandemisi bu defa partimizi sarsmaya başladı.
01 Temmuz 2020
Kemal bey ve arkadaşları, geçen dönem uzun süre olağanüstü kurultayın yapılmasına karşı direnmişti. Zamanı olağan kurultay sürecine dayayıp, olağanüstü kurultay talebini deyim yerindeyse “çürütmüştü”.
Devamı...
0.532 261 33 24