DÜNYADA HER ŞEY İÇİN, MEDENİYET İÇİN, HAYAT İÇİN, BAŞARI İÇİN EN GERÇEK YOL GÖSTERİCİ İLİMDİR, FENDİR...
 • Egemenlik Kayıtsız
  ve Şartsız Milletindir...
 • En Büyük Savaş
  Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır...
Kemal bey, yerel seçimler yaklaşırken, diğer tek adamın attığı McKinsey markalı can simidine sarılarak siyaseti o dar, ufuksuz, agresif üslubuna kilitlemek istiyor
07 Ekim 2018

Kemal bey, yerel seçimler yaklaşırken, diğer tek adamın attığı McKinsey markalı can simidine sarılarak siyaseti o dar, ufuksuz, agresif üslubuna kilitlemek istiyor.

Üstelik bir de o eski “arkası yarın” modundaki tarzına dönerek, gene kaynağı meçhul kaynaklardan edindiği bilgileri ifşa etmek için, görevde kalırsa sondan 19’uncusu olacak olan 9 Ekim 2018 Salı günü yapacağı konuşmayı beklememizi tavsiye ediyor.

İlahi Kemal Bey, bıkmadınız mı?

Kemal beyin yıldızları sevdiğini biliyoruz. Bazı yıldızları parlatıp parlatıp tekrar cebine soktuğunu da biliyoruz.

Kemal bey, son salvolarını Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen’in büyük bir nezaketle önüne koyduğu eğitim sorunlarının tartışılmasına ayrılmış kürsüden savurdu.

Yılmaz hoca büyük adam. O bir bilim adamı. Siyasetin abidik gubidiklerinden anlamaz. Siyasetçiler sıkıştıklarında onu kullanırlar. Hocaya hazırlan, Cumhurbaşkanı adayısın denir; partililerde nabız yükseltilir. Sonra bir “hakim” CB yapılır. Bir dahakine, hoca bu sefer tamam denir, okuldaş iki kafadar Ekmeleddin der; Allahtan adam seçilemez.

Kemal bey sıkıştığında onu kurultay başkanı yapar, o aradaki küçük ayak oyunlarına onu da alet eder, hoca nezaketinden sesini çıkartmaz.

Sonuncusunda, Kemal Bey, Cumhurbaşkanı adayı olarak ismi hariç açık seçik tarif eder hocayı, herkesi bir heyecan alır. Ama o kurnazca bir hareketle hocayı bırakır, parti içindeki rakibini son dakikada oyuna sokar, iki arada bir derede onu da harcamak için.

Gene Allahtan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı, büyük bir çabayla olmazı olur yapıp toplumdaki CHP damarını yakalar da Kemal bey ve ekibini gerçekten “artık tamam” noktasına getirir.

Şimdi şu Yılmaz hoca parantezini açalım biraz;

 1. Yılmaz hoca, kendisini ve yaşadığı kenti yaratmış, nev’i şahsına münhasır bir devlet adamı ve siyasetçi. Ait olduğu partiyle büyümemiş, girdiği partileri büyütmüş bir değer.
 2. Önümüzdeki seçimde CHP, CB adayının yakaladığı damardan devam ederse Yılmaz hoca banko kazanır.
 3. 24 Haziran sonuçları gösteriyor ki, eğer Kemal beyle devam edersek hoca ne kadar çabalarsa çabalasın kaybedecek.
 4. Çünkü sadece seçmen değil, CHP örgütü de Kemal beyin aday seçimlerine artık mesafeli.
 5. Seçmen bu seçimlerde Tayyip beyi bir kenara bırakıp doğrudan Kemal beye de esaslı bir ders vermeye hazırlanıyor.
 6. Şurası açık artık Tayyip beyin iktidardan gitmesinin tek koşulu olarak öncelikle onun siyasi ikizi Kemal beyin gitmesi şart.

Palavraya gerek yok. Gerçek bu.

Peki nasıl olacak da, olacak bu?

 1. Ya Kemal Bey gerçeği algılayıp kurultayı toplayacak,
 2. Ya CHP Parti Meclis’inden başlayarak örgüt, “artık tamam, toparlanın” diyecek,
 3. Ya da köprüden önceki son çıkış, seçmenin önüne gideceğiz.

Kemal bey, halk çıkışta bekliyor.

Sorumluluğu alın, uzatmayın!

Haydi!

Paylaş:
Yorumlar


0.532 261 33 24